Syrovátková protein: Není to jen pro hlavy masa

od Matta Weika

Po celá léta jsou primárním spotřebitelem doplňků syrovátkových bílkovin ti, kteří se zapojují do cvičení, kulturisty a sportovců – konečně mladší demografické. Zdálo se, že to všichni ostatní považovali za tabu nebo bezcenné. Vědci se však podívali na jinou demografickou skupinu a na to, jak jim syrovátkový protein může pomoci – konkrétně na seniory.

To je pravda, hodit Pop je proteinový koktejl a naskočte na palubu Gingz Train. Osobně jsem nenašel výzkum nic nového z znalostí mé vlastní osoby, ale pro mnohé by mohlo být užitečné vědět a vzdělávat vaše rodiče/prarodiče o těchto nových zjištěních.

Nová syrovátka ke zlepšení zdraví a síly
Po celá léta bylo známo, že senioři se musí ujistit, že nejen jedí správně, ale také vstávají a pohybují. Mysl a tělo se pomalu začnou zhoršovat, když je spící. A nyní vědci říkají, že senioři by měli zvážit konzumaci proteinů, kteří se často třese na zdravotní přínosy.

Jak stárneme, máme tendenci ztrácet libovou svalovou hmotu – zejména pokud nevykonáváme a využíváme trénink odporu. Když dojde ke ztrátě svalu, obvykle následuje pokles síly. Když starší občané začnou ztrácet svaly a sílu, jejich běžné každodenní činnosti se stanou mnohem náročnějšími. A vzhledem k posílené výzvě existuje vlastní riziko pádů.

Když vstává ve věku a když kostní hmota a hustota nejsou přesně v jejich prvotřídní, riziko zlomenin a zlomenin je skutečným problémem. Snadný pád může zlomit kost ai když zlomenina není závažná, může pro tohoto seniory úplně změnit způsob života – dokonce i způsobit, že musí být v pečovatelském domě nebo v oblasti asistovaného bydlení. Jedna věc, která děsí seniory prakticky stejně jako smrt, je, když již nemají kontrolu nad kvalitou života. Pokud jsou omezeni na invalidní vozík nebo potřebují někoho, aby se o ně každý den staral každý den, není na nich žádný způsob, jak žít po zbytek svého života. Četné se může stát depresivním a spadnout do sestupné spirály.

To je ještě posíleno, když jeden výzkumný pracovník řekl: „Starší lidé, kteří se jen málo vyhýbají vývoji sarkopenie (ztráta svalu se stárnutím), unášejí směrem ke stavu, kde najdou činnosti každodenního života, jako je stoupání z židle nebo vzestupné Schody velmi náročné nebo možná nemožné. “

Senior Studie
Abychom se podívali na to, jak může syrovátkový protein pomoci seniorům, skupina vědců z McMaster University shromáždila dvě skupiny mužů ve věku 70. Použili jednu skupinu jako placebo a druhou, kterou dali proteinovou chvění. Žádná skupina nebyla požádána o cvičení a první část této studie trvala celkem šest týdnů. Vědci chtěli zjistit, zda existují nějaké viditelné výhody pro skupinu syrovátkových proteinů, pokud jde o svalovou hmotu a sílu, i když nebyl dodržován a prováděn cvičební program.

Poté pro další část studie byly stejné skupiny požádány o rozšíření užívání jejich doplňků (placebo nebo protein) na dalších 12 týdnů při dokončení cvičebního programu, který zahrnoval intervalový trénink s vysokou intenzitou a školení odporu dvakrát týdně. Četné by mohlo zpochybňovat typ cvičení, které provedli senioři, ale jeden výzkumný pracovník zmínil: „Vybrali jsme si tuto kombinaci cvičení, abychom získali maximální výhodu z hlediska kondice a síly svalů. Vím, že četné si myslí, že starší lidé nemohou udělat tento typ cvičení, ale to je prostě nepravdivé. “

Poté, co bylo pro obě části studie dokončeno celkem 18 týdnů, byli vědci odfoukováni svými nálezy. Ve srovnání se skupinou placeba senioři, kteří konzumovali proteinový koktejl, zlepšili jejich celkovou sílu a vykazovali zlepšení velikosti svalů. Když porovnávali množství svalu, který by každý rok ztratili bez dalšího proteinu, vědci zjistili, že během prvních šesti týdnů studie získali toto množství ve svalu. Toto zjištění je ve skutečnosti ohromující. To, co by původně ztratili za rok, získali za šest týdnů. Poté, co byl do studie přidán trénink odporu, bylo prokázáno ještě větší zisky síly.

Jeden výzkumný pracovník uvedl: „Je zřejmé, že cvičení je nezbytnou součástí výrazně vylepšeného zdravotního profilu našich subjektů, ale jsme velmi nadšeni vylepšením, které dodat samotný doplněk a v kombinaci s cvičením bylo schopno dát našim účastníkům.“

Tato zjištění jsou životem, když o tom přemýšlíte. Kvalita života, která lze jednoduše zařadit do syrovátkové protein do výživového plánu, je ohromující – bez ohledu na to, zda se jednotlivec zapojuje do cvičebního programu nebo ne. To ukazuje ještě mnohem více důvodů, proč tlačit své „doplňky“ na své rodiče/prarodiče. Vyhledejte proteinový prášek, ve kterém se potěší, a ujistěte se, že každý den pijí chvění. Pokud nejsou nadšeni vkus nebo potřebují MUCH Více kalorií po celý den, můžete je nechat dát do ovoce, ovesů nebo dokonce přírodních másla jako arašídové máslo nebo mandlové máslo. Místo vody by také mohli použít mléko ke zvýšení počtu kalorií a také k mnohem více vápníku ve své stravě, aby se zlepšila jejich zdraví kostí.

Syrovátková protein – už to není jen pro hlavy masa! Nyní Pop’s může zlepšit jeho celkovou sílu a štíhlou muskulaturu zahrnutím chvění do jeho režimu. Další věc, o které víte, že vyrazí na vrchol tanku a bude vypadat swile! Dobře, ta část je jen vtip. Výhody zahrnutí proteinového chvění a za velmi minimální náklady je však něco, na co by se měl každý starší občan dívat.

Zdroj:

1.) Kirsten E. Bell, Tim Snijders, Michael Zulyniak, Dinesh Kumbhare, Gianni Parise, Adrian Chabowski, Stuart M. Phillips. “Doplnění vícesložkových nutričních doplňků na bázi syrovátku proteinu stimuluje zisky v libové tělesné hmotnosti a síle u zdravých starších mužů: randomizovaná kontrolovaná studie.” PLOSONE, 2017.

2.) McMaster University. “Nový doplněk může opravit, oživit svaly u starších dospělých.” Scienceily. ScienceDaily, 18. července 2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published.