Zkoušky jsou zpět – co to znamená pro vás?

Ministerstvo školství a ofqual oznámilo, že po dvou letech hodnocení založených na učiteli se nyní GCSES a úrovní zkoušek uskuteční v roce 2022.

Pojďme se blíže podívat na to, co by to pro vás znamenalo a jaké jsou naše top 5 návrhů pro studenty, aby studovali …

Výkon knih pod tlakem Student Workshop

Jak budou zkoušky fungovat letos?

Po zrušení dvou let zkoušek jsou nyní plánovány formální zkoušky, aby se vrátily, přičemž den výsledků se také vrací do svého normálního formátu. Během tohoto „období zotavení“ však stále existuje několik změn. Jednou z významných změn je, že hranice stupně budou stanoveny na středním bodě mezi lety 2021 a 2019. Toto je nabídnout „bezpečnostní síť“ a krok k normalitě.

Další změnou je, že studenti budou v některých ze svých zkoušek GCSE poskytnut výběr témat, včetně anglické literatury a historie. U předmětů, kde není na výběr témat, budou studenti poskytnuty také informace o rozvoji, na co se zkouška zaměří. Mohou také získat podpůrný materiál, jako jsou listy vzorců pro GCSE matematiku.

Ačkoli ministerstvo školství uvedlo, že byli „pevně odhodláni“, aby zkoušky pokračovaly, také přišly s plánem zálohování, kde učitelé budou používat termínní hodnocení při nákupu k identifikaci známek svých studentů v nepřítomnosti zkoušek. Mnohem pokročilejší informace by byly zpřístupněny začátkem února; To se však může změnit, pokud se pandemie zhoršuje.

Takže teď, když jsou zkoušky zpět, jaké jsou některé návrhy pro studenty, aby mohli využít to nejlepší z měsíců, které mají FC Utrecht Dres před námi?

Naše 5 nejlepších studijních návrhů

1. Použijte nejlepší techniky učení
Studenti často nevědí, jak revidovat. Myslíme si, že existují dva základní prvky pro efektivní revizi: počínaje brzy a používání účinných technik.

Obvykle vidíme, jak studenti padají do sestupné spirály odkládání a poté před zkouškou napěchovali několik dní (nebo hodin). To může nejen způsobit zbytečné napětí, ale také se ukázalo, že jsou mnohem méně účinné ve srovnání s mezerou jejich revize. Ačkoli se tato technika, která spočívá ve studiu malého, ale často, se může zdát mnohem časově náročnější, výzkum ukázal, že provedení stejného množství práce, ale její rozestupy v průběhu času může vést k mnohem větším výsledkům. Čas umožňuje studentům zapomenout na materiál, což znamená, že se budou muset znovu učit. Tento proces je nezbytný při stmelení obsahu do jejich dlouhodobé paměti. Mezera, kterou opouštějí mezi revizí obsahu, by měla být také delší, pokud je test ještě více daleko. Zjistěte mnohem více o mezerách zde …

Vědět, kdy studovat, je úžasný první krok, ale na tom, jak studujete, také velmi záleží. Na kterou techniku by se tedy mělo studenty soustředit? Vědci naznačují, že jednou z nejúčinnějších technik revize je vyhledávací praxe. Toto je jakákoli činnost, která nutí jednotlivce vygenerovat odpověď na otázku a lze ji provést pomocí různých metod, včetně minulých papírů, dokončení kvízů nebo testování pomocí kartiček. Tato technika revize funguje, protože pomáhá studentům připomenout Athletic Bilbao Dres dříve učební znalosti, což zvyšuje možnost, že je přenesena do jejich dlouhodobé paměti. Kombinace praxe mezery i vyhledávání je proto jedním z nejlepších způsobů, jak můžete revidovat.

Je také důležité, abyste se drželi na vrcholu správy času. Několik nejlepších tipů:

Nenechte se chytit na klam plánování. To uvádí, že mnoho lidí podceňuje čas, který by jim trvalo dokončení úkolu. To by mohlo mít za následek napětí za to, že je za vaším plánem revize. Jedním ze způsobů, jak to dobýt, je porovnání toho, jak dlouho vás podobné úkoly zavedly a poté předpovídaly, jak dlouho váš úkol bude na základě toho trvat.

Začněte tvrdými úkoly. Ty mohou být zastrašující a obvykle odsunuty stranou nebo ponechány na poslední chvíli, ale počínaje těmito úkoly to může pomoci zlepšit váš výkon a pomoci vám využívat vaši energii moudře.

Přečtěte si náš kompletní průvodce strategiemi studia nejvyššího studia …

2. Rozvíjet dovednosti řízení napětí
Přestože je malé napětí ve skutečnosti dobrá věc, nadměrné napětí při studiu může bránit výkonu studentů, když se týká zkoušky.

Jeden návrh, který pomůže minimalizovat napětí revize: dělat skutečnou práci. To by mohlo znít zřejmé, ale studenti se obvykle dostanou do spirály přehnaného a ve skutečnosti ne revize. S vědomím, že připravili to nejlepší, co by mohli v den pomoci studentům squashové.

Dalším společným zdrojem napětí je obava z selhání. To obvykle způsobuje, že se studenti stanou pesimistickými ohledně jejich zkoušek a problému ignorují. Jedním ze způsobů, jak dobýt, je zpochybňování vašich obav: jsou ve skutečnosti iracionální a nepravděpodobné, že se splní? Scénáře nejhoršího případu se jen zřídka vyskytují a může být mnohem užitečnější přeostřit tuto energii na to, aby dělal work.

A konečně, necíťte se k dokonalosti. Množství tlaku spojeného s ním může studentům způsobit velký stres. Švýcarská fotbalová reprezentace Dres Nikdo není dokonalý a porovnávejte se s ostatními, když se mnozí pravděpodobně zdají jen to, že mají vše pod kontrolou, je vyčerpávající. Každý je na stejné lodi. Rozvíjení růstového myšlení a posílení myšlenky, že vaše schopnost je kujná a je v pořádku dělat chyby, může také zmírnit hodně stresu.

3. Upřednostňujte spánek
Kvalitní spánek je neuvěřitelně důležitý, ale obvykle se zanedbává, když mnoho studentů hlásí, že spí méně než 7 hodin za noc, mnohem méně než doporučené 8-10 hodin za noc. Nedostatek spánku může studenti méně soustředit na třídu a mít negativní dopad na jejich paměť. Na druhé straně má pravidelný a dostatečný spánek četné výhody, včetně:

Zlepšená koncentrace;

Vylepšená paměť;

Méně zaměření na negativní;

Více kreativity;

Lepší rozhodování.

Může to také mít za následek lepší známky: jedna studie zjistila, že studenti, kteří spali 8 hodin za noc během zkoušky, překonali ty, kteří se rozhodli obětovat spánek po delší studijní období.

Jaké jsou tedy některé vědecky osvědčené způsoby, které vám mohou pomoci usnout? Nejprve se dostaňte do praxe pravidelného před spaním – dokonce i o víkendu. Rozvoj této praxe brzy pomůže nejen během zkoušek, ale může studentům umožnit cítit se mnohem produktivnější po celý den a studovat mnohem efektivněji. To také znamená dobré návyky před spaním: Odhněte jas na vašem telefonu, protože melatonin (spánkový hormon) je uvolněn při slabém světle, ale mít světlý telefon to může bránit. Nebo ještě lepší: Nechte telefon v jiné místnosti a nedívejte se na žádné obrazovky v hodinách vedoucích ke spánku.

Přečtěte si náš kompletní průvodce výhodami spánku …

4. Nezapomeňte cvičit
Cvičení často vám pomůže nejen lépe spát, ale může také zvýšit vaši mozkovou sílu.

V současné době NHS doporučuje, aby mladí lidé ve věku 5 až 18 let dostali nejméně 60 minut fyzické aktivity denně. Nedávný průzkum však zjistil 40% pokles počtu dětí splňujících tento požadavek. To je znepokojivé, protože méně cvičení znamená, že studenti nemají prospěch z některých výhod, které mohou získat z cvičení, včetně:

Mít lepší paměť;

Zlepšená koncentrace ve třídě;

Snížený stres;

Vylepšené kognitivní fungování.

Studenti se mohou cítit ohromeni množstvím práce, kterou musí udělat, a přehlédnout cvičení. Jedním ze způsobů, jak to dobýt, je tkaní cvičení do vaší každodenní rutiny, například tím, že vystoupí z autobusu dříve a dokončením dojíždění do školy pěšky. Změna vaší rutiny pomalu způsobí, že se budete snažit držet se zvyku.

5. Požádejte o pomoc, když ji potřebujete
Náš poslední návrh se nesmí bát požádat o pomoc.

Nedávná recenze zjistila, že žádost o pomoc ostatním rozvíjí váš vztah s nimi. To je užitečné, protože mít tým kolem vás může zvýšit vaše úsilí – výzkum dokonce ukazuje, že sezení vedle tvrdě pracujících lidí zvyšuje pracovní etiku jednotlivce.

Tento rok může být velmi stresující, ale jedním ze způsobů, jak pomoci snížit toto napětí, je mít kolem sebe dobrý systém podpory. Na rozdíl od toho, co si čeká, žádost o pomoc není známkou slabosti; Pocit spojený s ostatními a sdílení vašich starostí s nimi je nezbytný pro zlepšení vaší pohody.

Poslední myšlenky

Po několika letech bez „normálních“ zkoušek se studenti mohou cítit nervózní a nevyrovnaní. Řešení problémové hlavy rozvíjením dobrých studií a technik řízení napětí, tím, že spánek a cvičení nedílnou součástí jejich rutiny a budováním silného podpůrného systému, jsou pro studenty úžasné způsoby, jak se cítit připraveni v den. Projdeš to!

Leave a Reply

Your email address will not be published.