3 metody, jak se rychle odrazit z chyb

Nenechte dopad na jednu chybu

Ovlivňuje chybu vašeho výkonu v konkurenci?

Možná se můžete znovu zaměřit a být nejlepší po zbytek soutěže. Nebo se možná jedna chyba změní na jednu a vaše výkonné spirály dolů.

Věřící o tuto chybu nebo důsledky této chyby se zaměřují na provedení v okamžiku.

Například chyba na začátku soutěže může vyvolat pochybnosti o tom, jak přesně budete hrát ve zbytku soutěže, „prostě to dnes nemám. Je to jeden z těch dnů. Budu i nadále dělat přesně stejné chyby jako obvykle. “

Pokud se nemůžete znovu zaostřit na další hru, další rutinu nebo další závod, jste povinni dělat více chyb. Čím větší nebo důležitější je konkurence, tím je pravděpodobnější, že dodržujete chybu s ještě dražší chybou.

Během play-off her, mistrovství, konkurenčních her, nejvyšších soutěží nebo důležitých zápasů, chyby mohou pro některé sportovce zvládnout další význam i potíže s jejich klidem.

Vzhledem k tomu, že každý sportovec udělá mnoho chyb během kariéry, je zjištění, že znovu zaostřuje váš zájem o současnost, důležitou mentální dovedností k rozvoji.

Když se sezóna NBA 2021 likvidovala, Denver Nuggets bojoval o místo play -off. V rozhovoru Denver před Aaron Gordon komentoval přesně, jak chyby mohou ovlivnit výkon hráče.

Gordon: „Na hřišti chcete být ledová. Chceš být opravdu v pohodě. Chcete být složeni. Stejně jako když vaše mentální specifikace není na soudu, děláte hloupé věci, jako je technické chyby nebo složené chyby. Stejně jako uveďte, že vám chybí výstřel, jsi naštvaný, že jste zmeškali výstřel, takže se otočíte a zabalíte někoho od koše od 80 stop od koše. “

Jak vidíte, sportovci na všech úrovních vyžadují, aby přesně zjistili, jak si zachovat jejich klid, a znovu se zaostřit, aby se odrazili od chyb.

Odhodnocení z chyb a zaměření je mentální dovednost, která potřebuje mentální trénink k objevování a rozvoji.

Odvolání z chyb se skládá ze tří složek:

1. Schopnost rychle se uklidnit: rychlá uklidňující strategie pomáhá udržovat své emoce pod kontrolou. Zhluboka nadechněte jednu techniku ​​pro uklidnění mysli sportovce i tělo.

2. Využití fráze k pohybu: Cue může být slovo nebo akce, která signalizuje pro vás, abyste se dostali z poslední chvíle. Efektivní narážka může být stejně jednoduchá jako říkat: „Pokračujte“ nebo „to je v minulosti“.

3. Schopnost zaměřit se: Znovu zaměření je věcí změny vašeho zaměření od minulosti do současnosti. Zopačování je charakteristickým znakem úspěšných sportovců.

Naučte se tyto tři prvky vytvářet, abyste mohli mnohem lépe reagovat na chyby.

Vyzkoušejte relaxační techniky, narážky a strategie zaměření v praxi. Zjistěte, jaké strategie se cítí pohodlně, stejně jako efektivní a také metody těchto dovedností na vašich školeních.

Pokud dokážete zjistit, že budete v praxi zvládnout chyby, je lepší zvládnout chyby v konkurenci.

Související články o mentální hře:

Přijměte zdravou konkurenci ve vašem týmu
Co odděluje elitní sportovce od zbytku?
Zaměřte se na to, co můžete zvládnout ve sportu

*Přihlaste se k odběru podcastu sportovní psychologie na iTunes*Přihlaste se k odběru podcastu sportovní psychologie na Spotify

Pozitivní sportovec: 14denní plán pro konečnou sebevědomí

„Pozitivní sportovec“ je průlomový systém, který vás naučí přesně věřit jako šampion, a také mít konečnou sebevědomí pokaždé, když vstoupíte na hřiště, soud, sledování nebo kurz.

„Pozitivní sportovec“ se skládá ze 2 zvukových CD (nebo digitálního stahování), které zahrnují 14 dní důvěryhodnosti a také jednoduché dodržování sešitu, který vás vede 14 dní, pomáhá, a také přizpůsobí cvičení na vaše osobní potřeby.

Níže si můžete objednat verzi digitálního stahování nebo Australská fotbalová reprezentace Dres nechat vám poslat program.

Koupit digitální verzi

Získejte Vissel Kobe Dres Real Betis Balompie Dres verzi zvukového cd

Leave a Reply

Your email address will not be published.