Vidí studenti čas jinak?

Proč se cítí, že studenti často vidí čas odlišně od nás ostatních? Čas je jednou z nejcennějších komodit. Jakmile je utracen, nelze jej nikdy získat. Říkáme jim, Atalanta BC Dres že jejich roky na úrovni GCSE nebo na úrovni A půjdou rychle, ale často je to nedokáže podnítit do akce. Mohlo by to být tak, že je to kvůli způsobu, jakým vnímají čas?

Book Teenage Brain Teacher Teacher Workshop

Vnímání času a věku

Přemýšleli jste někdy o tom, proč čas jde mnohem pomalejší, když jste dítě? zvažte následující. U čtyřicetiletého dospělého se přemýšlení o tomto době příštího roku nezdá být příliš daleko, protože je k dnešnímu dni jen 2,5% jejich života. U patnáctiletého studenta je však necelých 7% života. Stejná jednotka času se cítí velmi odlišně od různých generací.

Jedna fascinující studie porovnávala mladé osoby vs schopnosti starších osob pro odhad 3minutového odpočítávání. Výsledky ukázaly, že mladší účastníci průměrovali odhad 3 minut a 3 sekundy, zatímco dospělí průměrovali odhad 3 minut a 40 sekund. Výsledkem se zdá, že čas skutečně krok v závislosti na vašem věku.

Vnímání času a pracovní paměti

Důkazy zjistily, že studenti s vyšší pracovní pamětí vnímají čas, aby prošli mnohem rychleji než studenti s nízkou pracovní pamětí. Nový výzkum ukázal, že když byl požádán o matematický úkol uvnitř 4minutového časového intervalu, studenti s nízkou kapacitou pracovní paměti byli mnohem více předběžně obsazeni nedostatkem zbývajícího času, což následně bránilo jejich matematickému výkonu. To naznačuje, že studenti se špatnou pracovní pamětí mohou trávit příliš mnoho času zaměřením na načasování jejich práce, spíše než na obsah zkoušky.

Časové udržování a otálení

Otálení je velmi běžné. 75% studentů se považuje za odkládání, přičemž 50% tak činí pravidelně a na úroveň, která je považována za problematickou. Část toho může být způsobena jevem známým jako „Plánovací klam“, který uvádí, že lidé (a zejména studenti) nejsou příliš dobří, když přesně předpovídají, jak dlouho bude trvat. To má za následek napěchování hodně jejich práce těsně před termínem, jakmile dojdou čas.

Tipy, jak zlepšit udržování času

Nastavte pravidelné krátké termíny – Správa seznamu pro provedení do zvládnutelného kousků a stanovení cílů může pomoci zaostřit a jednat jako výzva k akci.

Dejte si mnohem více času, Ghanská fotbalová reprezentace Dres než si myslíte, že potřebujete – to pomůže zbavit se plánovacího klamu.

Zaměřte se na daný úkol – ve výše uvedené studii o pracovní paměti, příliš se zaměřením na zbývající čas a nestačí na úkol vedl ke snížení výkonu. Je dobré najít rovnováhu mezi nimi.

Poslední myšlenka

Možná si studenti budou vždy prohlížet čas odlišně od dospělých. Víme, že dospívající mozek nefunguje stejným způsobem jako mozek pro dospělé (skvělým příkladem toho je v našem blogu o tom, proč teenageři v dešti namočí, i když mají deštník). Nyní však, když víme o těchto rozdílech, můžeme je plánovat a připravit lépe. Zdá se, že termíny, které umožňují více času a zaměření na daný úkol, jsou dobrým způsobem, jak se Atletico Madrid Dres vyhnout otálení a zvládnout čas mnohem efektivněji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.